Wojtek - HAWI TATTOO - wywiad 0
Wojtek - HAWII TATTOO - wywiad

Jak zaczęła się Twoja przygoda z tatuażem?

 WOJTEK: Pierwsze kroki w stronę tatuowania postawiłem na początku 2010 roku. Zacząłem od kursu podstawowego, który był prezentem od mojej „ wtedy przyszłej żony”. To Ona popchnęła mnie w stronę tatuowanie. Dzięki Niej dzisiaj się tym zajmuję. Wcześniej rysowałem, głównie ołówkiem i węglem.

Dorywczo wykonywałem portrety na zamówienie. Jestem samoukiem.

 

Co spowodowało, że otworzyłeś własne studio?

WOJTEK: Studio Hawi Tattoo otworzyłem w 2015 roku. Wcześniej współpracowałem z trzema salonami. Rozpoczęcie działalności dało mi możliwość pracy na własnych zasadach oraz tworzenie własnej jakości pracy.

Studio prowadzimy z sukcesem, dajemy sobie radę więc nie będziemy narzekali 😁. Oczywiście najtrudniejsze są początki. Zaznajomienie się ze wszystkimi zasadami urzędowymi, poza tym robimy swoje i jest dobrze.

W przyszłości jeżeli los nas tak pokieruje możliwe, że nas zespół się powiększy.

 

 

W jakim stylu dziarasz?

WOJTEK: Tatuując lubię wykonywać tatuaże realistyczne, najbardziej kolorowe ale rownież szarości. Poza tym sketchwork, trash, cover up, watercolor.

 

Skąd czerpiesz inspiracje?

WOJTEK: Inspiracje najbardziej lubię czerpać z życia i przyrody. Tatuaże wykonuję indywidualnie pod gust każdego klienta. Jeżeli mam wolną rękę ze strony klienta bardzo chętnie dodaję swoje „ 5 groszy”, szczególnie wtedy, gdy pracę rysuję z freehand-u.

 

Moją inspiracją wśród Artystów tatuażu jest…

WOJTEK: Oczywiście śledzę prace innych osób tatuujących z Polski i nie tylko. Za dużo nazwisk by tu wymieniać.

 

Gdy nie dziaram, to ….

WOJTEK: Obecnie moje życie wypełnia tatuaż i rodzina. To nadaje sens wszystkiemu co robię. Jeżeli znudzi mi się tatuowanie ( jeżeli jest to możliwe ) zajmę się czymś innym. Mam otwartą głowę.

 

Rysunek odręczny, czy tablet graficzny? Dlaczego?

WOJTEK: Projekty przygotowuje głównie na tablecie, ale jeżeli chodzi o samo rysowanie zdecydowanie wolę prace na kartce.

 

Najdziwniejszy tatuaż, jaki wykonałem to…

WOJTEK: Nie podejmuje się wykonania pomysłów, które uważam za głupie lub dziwne. Staram się wyczuć daną osobę, jeżeli intuicja mówi mi, że dana osoba pożałuje swojego pomysłu - po prostu odmawiam.

 

W Klientach uwielbiam… 

 WOJTEK: Znam sporo osób, klientów których w większości mogę już nazwać przyjaciółmi lub dobrymi znajomymi. Uwielbiam Ich za to, że mają swój gust, cieszą się z każdej sesji jak z pierwszego tatuażu. Nie mają ciśnienia żeby za rok być całym w tatuażach bo to modne i szpan. Uwielbiam kiedy głównie kierują się swoim zdaniem i ewentualnie moimi podpowiedziami, a modne noszą ubrania, a nie tatuaże.

 

Posiadasz tatuaże na swoim ciele? Są udane, jesteś z nich dumny?

WOJTEK: Pierwszy tatuaż zrobiłem sobie sam - w celach szkoleniowych i żeby zobaczyć jak to jest… W tej chwili mam pół rękaw realistyczny z elementami trashu. Nigdy żadnego tatuażu nie żałowałem i jestem bardzo zadowolony z każdego, który posiadam.

 

Moja dewiza życiowa…

WOJTEK: Gdybym miał dewizę życiową to bym ją sobie wytatuował 😁

 

Największa moja wada… 

WOJTEK: O moją największą wadę trzeba by zapytać osoby, które mnie znają. Wydaje mi się, że mam dwie główne. Jestem cholerykiem… do tego obrażalskim 😤

 

Największa moja zaleta… 

WOJTEK: Z zaletą, tak jak z wadą… Wydaje mi się, że jestem bardzo słowny. Bardzo mi zależy, aby dotrzymywać danego wcześniej słowa.

 

Sprzęt i tusze na których pracuję to … (dlaczego?)

WOJTEK: Pracuję tylko na certyfikowanych tuszach. Intenza, World Famous, Dynamic - najbardziej je lubię.

Maszynka Cheyenne sol terra

 

Podejmujesz się coverów?

WOJTEK: Jeżeli klient ma do zakrycia stary, nieudany tatuaż i wiem, że mogę pomóc to podejmuję się coverów.

 

Gdzie wyobrażasz sobie siebie za 10-20 lat?

WOJTEK: W obecnym świecie mam za króciutką wyobraźnię by próbować znaleść siebie za 20 lat

 

Wojtka spotkasz w Jego studio w Żyrardowie w @hawii_tattoo

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl